johannes.ee

Head raamatusõbrad!

Arne Hiobi raamat "Martin Luther ja protestantlik reformatsioon" on ilmunud! 

Tuleval nädalal toimub Tallinnas 2 esitlust.

Teisipäeval, 31. oktoobril esitletakse raamatut Toomkirikus pärast kell 18.00 algavat pidulikku jumalateenistust.

Reedel, 3. novembril toimub esitlus Jaani kirikus, algusega kell 13.00. Autor Arne Hiob esineb kõnega. Andres Uibo mängib orelit.

Mõlemal esitlusel on võimalik osta raamatuid ja lasta neid autoril signeerida.

 

   

Arne Hiob

Martin Luther ja protestantlik reformatsioon

Martin Lutherit tuntakse eelkõige usupuhastaja ehk reformaatorina ning ühtlasi hinnatakse kõrgelt tema osa hariduse ja kultuuri edendamisel. Kuid see pole kõik. Saksa usupuhastaja jättis jäljed, mis kulgevad läbi sajandite ja mõjutavad meid ka tänapäeval rohkem kui sageli teadvustame. Terve uus maailm sai alguse reformatsioonist, mille 500. aastapäeva me sel aastal tähistame (1517–2017). Sel puhul on kirjutatud ka see raamat.

Esimeses osas käsitleme Lutheri eluloo ja luterluse usulisi põhiaspekte, esitades ühtlasi katoliiklikku kriitikat ilustamispüüdeta.Teises osas vaatleme luterliku teoloogia seisukohalt eesti rahvausundit, arutleme mittekristlike usundite üle ja mõtiskleme luterliku kirikumuusika üle.
Kolmandas osas kõnnime kahe suure luterlase, Martin Lutheri ja Johann Sebastian Bachi radadel, kelle eluteed 200-aastase vahega korduvalt ristusid.
Andres Uibo on öelnud, et Luther ja Bach on kui kaks verstaposti ajaloos, kelle puhul kõneldakse sündmustest enne ja pärast. Et nende elupaigad sageli põimusid, tasub Saksamaad väisates külastada ühtaegu mõlema suurkujuga seotud kohti.