johannes.ee

Head raamatusõbrad!

Reformatsiooni juubeli puhul ilmub Arne Hiobi raamat "Martin Luther ja protestantlik reformatsioon". Kuni 18. oktoobrini on võimalik raamatut ette tellida soodushinnaga 12,- eurot (hind hiljem näiteks Rahva Raamatu poes ca 18,50).

Ettetellimist saab teostada Johannes Esto Kirjastuse kodulehel, samuti Tartu Pauluse Raamatupoes ja Tallinna kristlikus raamatukaupluses Logos.

Paljud on juba kasutanud head võimalust soetada väärt raamat soodsa ettetellimishinnaga. Aga veel on aega. Kasutage juhust! Ühtlasi tuletame meelde, et ettetellimine jõustub tellimuse eest tasumisel.

 

   

Arne Hiob

Martin Luther ja protestantlik reformatsioon

Martin Lutherit tuntakse eelkõige usupuhastaja ehk reformaatorina ning ühtlasi hinnatakse kõrgelt tema osa hariduse ja kultuuri edendamisel. Kuid see pole kõik. Saksa usupuhastaja jättis jäljed, mis kulgevad läbi sajandite ja mõjutavad meid ka tänapäeval rohkem kui sageli teadvustame. Terve uus maailm sai alguse reformatsioonist, mille 500. aastapäeva me sel aastal tähistame (1517–2017). Sel puhul on kirjutatud ka see raamat.

Esimeses osas käsitleme Lutheri eluloo ja luterluse usulisi põhiaspekte, esitades ühtlasi katoliiklikku kriitikat ilustamispüüdeta.Teises osas vaatleme luterliku teoloogia seisukohalt eesti rahvausundit, arutleme mittekristlike usundite üle ja mõtiskleme luterliku kirikumuusika üle.
Kolmandas osas kõnnime kahe suure luterlase, Martin Lutheri ja Johann Sebastian Bachi radadel, kelle eluteed 200-aastase vahega korduvalt ristusid.
Andres Uibo on öelnud, et Luther ja Bach on kui kaks verstaposti ajaloos, kelle puhul kõneldakse sündmustest enne ja pärast. Et nende elupaigad sageli põimusid, tasub Saksamaad väisates külastada ühtaegu mõlema suurkujuga seotud kohti.