johannes.ee

Head raamatusõbrad!

Rõõmuga teatan, et Maarjamaa kirjastusel on valminud uus Matteuse evangeeliumi tõlge, mille autoriteks on Vello Salo ja Indrek Hirv.

TERVIS KOGU ELUKS. Püha Hildegardi taimeravi saladused. Teine raamat. Kuni oktoobri lõpuni on võimalik seda raamatut ettetellida Johannes Esto Ühingu kodulehelt, Eesti Piibliseltsist, Tallinna kristlikust raamatukauplusest Logos ja Tartu Pauluse raamatupoest.

Toomas Pauli raamatust "Arm ja aare" ilmus kolmas trükk. Kellel veel ei ole, soovitan lahkesti - suurepärane kosutav raamat hingedeajaks.

 ---

Matteuse evangeelium
Tõlkinud Vello Salo ja Indrek Hirv
Piiblit loeme valjult paljudes paikades – kogudustes, kodudes, haiglates jne. Liigendatud tekst tahab olla ettelugejale abiks ja sellepärast võiks käesoleva proovitrüki allpealkirjaks olla Ettelugemispiibel.
Keele poolest jääb käesolev tõlge 2009. a. ilmunud Psalmide sihiasetuse juurde: anda tekst, mida eestlasel on hea lugeda, laulda ja kuulata. Üldjoones on jälgitud 1992. a. ilmunud soomekeelse Piibli valikuid.

- - -

 

 
Tiiu Väinsaar
TERVIS KOGU ELUKS. Püha Hildegardi taimeravi saladused. Teine raamat
Püha Hildegardi taimeravi teises raamatus räägitakse hingamisteedest, närvisüsteemist ja neerudest. Tutvustatakse Hildegardi ravivahendeid nendega seotud haiguste puhul, samuti antakse ülevaade Hildegardi paastumise meetodist ja aadrilaskmisest.
- - -
 
Toomas Paul
Arm ja aare. 7 x 7 hommikupalvust

Kui küsida, kellele Eestimaa vaimulikest on meie rahvusringhäälingus kõige rohkem sõna antud, siis on vastata lihtne. See on doktor Toomas Paul. Miks talle? Põhjusi on mitmeid, üks aga on kahtlemata raadiorahva soov olla kindel saate kvaliteedis. Mees, kes on tõlkinud Uue Testamendi kreeka keelest eesti keelde ja kirjutanud ülimalt põhjaliku doktoritöö Eesti piiblitõlkimise ajaloost, võiks ju raadiosalvestustele minna lootuses, et küll ta ka kohapeal improviseerides midagi öeldud saab. Hoolimata oma rikkalikust varasalvest, Toomas Paul nii ei arva. Ta teab, kui palju on kuulajaid. Ta hoolib igast inimesest ja astub nädala hommikupalvuste salvestuseks stuudiouksest sisse, seitse paberit peos.
Jaan Tammsalu
- - -
 

---

Urmas Tamm
kirjastuse juhataja