johannes.ee

Head raamatusõbrad!

Neljapäeval, 26. veebruaril kell 17.00 toimub Tartus, Oskar Lutsu nimelises linnaraamatukogus Tiiu Väinsaare raamatu "Tervis kogu eluks. Püha Hildegardi taimeravi saladused" esitlus. Autor esineb ettekandega, pakutakse Hildegardi retsepti järgi valmistatud terviseküpsiseid.

Kõik huvilised on oodatud!

 ---

Tiiu Väinsaar

Tervis kogu eluks. Hildegardi taimeravi saladused. Esimene raamat

Hildegard Bingenist oli oma ajastu suur naine ja suur müstik, kes jättis endast maha jälje, mis ulatub tänasesse päeva. Ta oli teoloog ja prohvet, ravitseja ja filosoof, helilooja ja luuletaja. Kõik, mille ta lasi kirja panna, kõlab ka täna nagu uus, sest tema maailmapilt oli terviklik ja puhas. Teda lugedes ja kuulates pole üldse tähtis, et ta elas aastatel 1098 – 1179, sest tema sõnum aegade tagant on imeline ja isegi intrigeeriv.
Oma lummavas alternatiivmeditsiinis visandab Hildegard mitmekülgse pildi tervetest ja haigetest inimestest ning näitab konkreetseid viise tervislikuks eluviisiks ja õigeks elukorralduseks. Ta räägib iseendaga rahus elamisest, ligimese ja keskkonna armastamisest ning mõõdukas olemise tähtsusest. Ta rõhutab õige toitumise tähtsust tervisele ja suunab valima õigeid toiduaineid ning kirjeldab igat taime, looma, lindu või vääriskivi ja metalli põhjalikult.

- - -

 

 

---

Urmas Tamm
kirjastuse juhataja