johannes.ee

Head raamatusõbrad!

Homme, neljapäeval, 20. novembril toimub Tallinnas kahe johannes Esto Ühingu raamatu esitlus.

Kell 13.00 Jaani kirikus Arne Hiob, Rooma, apostlite pärand ja Maarjamaa. Autor esineb kõnega ja jagab soovijatele autogramme. Itaalia muusikat esitab ansambel Hortus Musicus.

Kell 16.00 Viru Keskuses Rahva Raamatu poes, 4. korrusel Tiiu Väinsaar, Tervis kogu eluks. Püha Hildegardi taimeravi saladused. Autor esineb teemakohase ettekandega, pakutakse Hildegardi retsepti järgi valmistatud terviseküpsiseid.

Kõik huvilised on oodatud.

 ---

Arne Hiob

Rooma, apostlite pärand ja Maarjamaa

Öeldud on, et kõik teed viivad Rooma. Siia jõudsid oma rännakuil ka Peetrus ja Paulus, nad kirjutasid siin kirju ja surid märtritena.
Teeme jalutuskäigu iidses sakraalses Roomas, külastame algkristlaste paiku, antiikset ja keskaegset linna. Võrdleme romaani, gooti ja barokkstiili. Käsitleme kristluse ja katoliiklusega seotud teoloogilisi teemasid. Kes on paavst? Kuidas mõista Kristuse ülestõustmist? Miks austatakse Maarjat? Kas Eesti (ja Läti) on jätkuvalt Maarjamaa?
Seoses Maarjamaa 800. juubeliga vaatleme paavstluse rolli Euroopa ajaloos, munga- ja rüütliordude ajalugu, Baltikumi ristisõdu, uurime rüütlite mentaliteeti.

- - -

 

 

Tiiu Väinsaar

Tervis kogu eluks. Hildegardi taimeravi

 

Hildegard Bingenist oli oma ajastu suur naine ja suur müstik, kes jättis endast maha jälje, mis ulatub tänasesse päeva. Ta oli teoloog ja prohvet, ravitseja ja filosoof, helilooja ja luuletaja. Kõik, mille ta lasi kirja panna, kõlab ka täna nagu uus, sest tema maailmapilt oli terviklik ja puhas. Teda lugedes ja kuulates pole üldse tähtis, et ta elas aastatel 1098 – 1179, sest tema sõnum aegade tagant on imeline ja isegi intrigeeriv.
Oma lummavas alternatiivmeditsiinis visandab Hildegard mitmekülgse pildi tervetest ja haigetest inimestest ning näitab konkreetseid viise tervislikuks eluviisiks ja õigeks elukorralduseks. Ta räägib iseendaga rahus elamisest, ligimese ja keskkonna armastamisest ning mõõdukas olemise tähtsusest. Ta rõhutab õige toitumise tähtsust tervisele ja suunab valima õigeid toiduaineid ning kirjeldab igat taime, looma, lindu või vääriskivi ja metalli põhjalikult.

 

---

Urmas Tamm
kirjastuse juhataja