johannes.ee

Head raamatusõbrad!

Johannes Esto Ühingul on ilmunud uus raamat: Tiiu Väinsaar, TERVIS KOGU ELUKS. Püha Hildegardi taimeravi saladused. Esimene raamat.

Pühast Hildegardist on eesti keeles varem ilmunud paar väiksemat raamatut. Paljud tunnevad teda muusikapärandi kaudu. Käesolev raamat on eesti keeles esimene Hildegardi meditsiini ja taimeravi tutvustav teos, millest võib leida praktilisi juhendeid haigustest vabanemiseks ja tervena elamiseks. Plaanitud on välja anda selleteemaline sari. Esimeses raamatus on juhised südame-, põrna- ja seedeelundete haiguste puhuks.


Neljapäeval, 20. novembril kell 16.00 toimub Tallinnas Rahva Raamatu Viru Keskuse poes raamatuesitlus, kus autor esineb ettekandega ja vastab küsimustele. Pakutakse terviseküpsiseid. Kõik huvilised on oodatud.

 ---

Tiiu Väinsaar

Tervis kogu eluks. Hildegardi taimeravi saladused. Esimene raamat

Hildegard Bingenist oli oma ajastu suur naine ja suur müstik, kes jättis endast maha jälje, mis ulatub tänasesse päeva. Ta oli teoloog ja prohvet, ravitseja ja filosoof, helilooja ja luuletaja. Kõik, mille ta lasi kirja panna, kõlab ka täna nagu uus, sest tema maailmapilt oli terviklik ja puhas. Teda lugedes ja kuulates pole üldse tähtis, et ta elas aastatel 1098 – 1179, sest tema sõnum aegade tagant on imeline ja isegi intrigeeriv.
Oma lummavas alternatiivmeditsiinis visandab Hildegard mitmekülgse pildi tervetest ja haigetest inimestest ning näitab konkreetseid viise tervislikuks eluviisiks ja õigeks elukorralduseks. Ta räägib iseendaga rahus elamisest, ligimese ja keskkonna armastamisest ning mõõdukas olemise tähtsusest. Ta rõhutab õige toitumise tähtsust tervisele ja suunab valima õigeid toiduaineid ning kirjeldab igat taime, looma, lindu või vääriskivi ja metalli põhjalikult.

- - -

 

 

---

Urmas Tamm
kirjastuse juhataja