johannes.ee

Head raamatusõbrad!

Tänan kõiki, kes on juba vormistanud ettetellimise ja selle läbi toetanud väärt vaimuliku kirjanduse väljaandmist. Kes veel ei ole, saab seda hõlpsasti teha meie kodulehel. Ettetellimise hind on kõige soodsam!

Lisaks meie kodulehele saab ettetellimist vormistada ka Tallinna Jaani kirikus, Tallinna kristlikus raamatukaupluses Logos ja Tartu Pauluse raamatupoes. 

 ---

Anu Raud / Jaan Tammsalu

VM. Vaimulikud mõtisklused. Kolmas raamat

See on kahe ränduri raamat. Nende sõprus on kestnud paarkümmend aastat. Nende koduuksed on olnud teineteisele avatud. Uksed avanevad, kui neil on hinged. Loodame, et selle raamatu sõnad ja pildid lähevad hingest hinge ja juhatavad ränduritele koduteed.

Kaunis raamat – sobib hästi kingituseks!

- - -

 

 

Arne Hiob

Rooma, apostlite pärand ja Maarjamaa

Öeldud on, et kõik teed viivad Rooma. Siia jõudsid oma rännakuil ka Peetrus ja Paulus, nad kirjutasid siin kirju ja surid märtritena.
Teeme jalutuskäigu iidses sakraalses Roomas, külastame algkristlaste paiku, antiikset ja keskaegset linna. Võrdleme romaani, gooti ja barokkstiili. Käsitleme kristluse ja katoliiklusega seotud teoloogilisi teemasid. Kes on paavst? Kuidas mõista Kristuse ülestõustmist? Miks austatakse Maarjat? Kas Eesti (ja Läti) on jätkuvalt Maarjamaa?
Seoses Maarjamaa 800. juubeliga vaatleme paavstluse rolli Euroopa ajaloos, munga- ja rüütliordude ajalugu, Baltikumi ristisõdu, uurime rüütlite mentaliteeti.

Samal teemal on autoril valminud ka telesari, mida saab vaadata programmis "Ajalik ja ajatu", saated on järelvaadatavd ETV arhiivis.

 

 

---

Urmas Tamm
kirjastuse juhataja