johannes.ee
UUDISKIRI NR 9

 

Head sõbrad. Täna hommikul algas kevad. Päev on nüüd pikem kui öö. See teeb rõõmu. Rõõm on seda suurem, et meie kirjastusel ilmus pühadeks uus raamat. Arne Hiob annab oma teoses ülevaate tähtsamatest uusaja kristlikest mõtlejatest.

Arne Hiob, Uusaja kristlikud mõtlejad. UUS RAAMAT!

Miks on oluline tunda uusaja kristlikke mõtlejaid? Sellepärast, et tundes ainult vana- ja keskaegset kristlust, jääb sisse lünk, mis raskendab tuduvalt kogu religiooni mõistmist tänapäeval. Valgustusajast üle hüpates jääb mulje, nagu tuleks kõige usuga seotu puhul sooritada mõistuse ohverdamine. Kuid kristlus levis just seetõttu, et ta suutis olla niihästi lihtne usk kui ka kohaneda uutes intellektuaalsetes oludes. Kui jätta usk ainult harimatute asjaks, siis on tema taandumine üksnes ajaküsimus.

Käesolevas ülevaates on leidnud käsitlemist mõjukaimad uusaegsed kristlikud mõtlejad: Immanuel Kant, Friedrich Schleiermacher, Adolf von Harnack, Rudolf Otto, Albert Schweitzer, Karl Barth, Rudolf Bultmann, Paul Tillich ja Karl Rahner. Paratamatult pidid välja jääma (või leidma ainult riivamisi käsitlemist) mitmed teised tähtsad mõtlejad. Tuli keskenduda põhilisele: valgustusajal toimunud koperniklikule pöördele, mis seadis jumaliku ilmutuse asemel lähteks inimliku kogemuse.

Vt lisa: http://www.estoraamat.ee/book.php?code=71


NB!

Järgmisel neljapäaval, 27. märtsil kell 13.00
toimub Tallinnas Jaani kiriku lõunasaalis
RAAMATUESITLUS.
Kõik huvilised on oodatud

 Jätkuvalt on kirjastuse kodulehel terve rida SOODUSPAKKUMISI

Rubriigis "väga soodsalt" leiate raamatuid erinevatest valdkondadest tõeliselt hea hinnaga.
Loe lisa:http://www.estoraamat.ee/books.php?cat=2

Urmas Tamm
kirjastuse juhataja