Loyola, Vaimulikud harjutused Hind: 9.90 €
Ignatius Loyolast Trüki info
Püha Loyola Ignatiuse (1491-1556) "Vaimulikud harjutused" on üks katoliikliku mõttevara põhjapanevamaid teoseid. Samas pole tegu pelgalt lugemisraamatuga ega abimaterjaliga iseseisvaks tööks, vaid see on algselt mõeldud käsiraamatuks harjutuste juhendajale, kelle ülesanne on olla vaimselt edeneda soovijale teekaaslaseks. Siiski usume, et ka tänapäeva inimene leiab siit mõtteainet ja innustust oma elu Jumala tahtega paremasse kooskõlla seadmiseks.

Ignatius Loyolast (1491-1556) on üks suuri isiksusi maailma ja Kiriku ajaloos. Tema mõju kestab kahtlemata tänapäevani; eelkõige on see nähtav tema asutatud ordus Societas Jesu (Jeesuse Seltsis) ehk jesuiitides, aga ka, kui mitte rohkemgi, kirjutistes, mis ta on meile pärandanud.

"Vaimulikke harjutusi" on võimalik mõista alles siis, kui, esiteks, püüame neid vaadelda püha Ignatiuse eluloo kontekstis, ja teiseks, kui oleme need harjutused ise läbi teinud, ning seda viimast võimalikult mitmel korral; alles isiklik kogemus, mis on omandatud kogenud exercitia´te meistri käe all, aitab meil mõista suure müstiku "Harjutuste" vaimulikku ja inimlikku väärtust.

Exercitia´te raamat kuulub katoliiklikku vaimsust esindavate klassikaliste teoste hulka, mille mõju kestab põrmugi vähenemata tänaseni. Vaimulike harjutuste eesmärgiks on Kristuse elu vaatlemise abil oma elu Jumala tahtega kooskõlla viia ja kujundada. Siinkohal on juhtmõtteks: kuidas ma saan Jumalat rohkem teenida? Exercitia´te raamat ilmus esmakordselt hispaaniakeelsest originaalist ladina keelde tõlgituna 1548. aastal. Sellest ajast peale on avaldatud üle 3000 väljaande rohkem kui 30 keeles, nüüd siis ka eesti keeles.

Tõlkinud Maarja Kaplinski
Konsultant Rein Õunapuu
Toimetanud Evi Laido
Kaanekujundus Maarja Vannas

Ilmumisaeg 18.06.2014

Pehmekaaneline, 125 lk, 133 x 206
ISBN 978-9949-509-10-2

Seotud teemad: Religioon
Lisa ostukorvi Lisa ostukorvi
« tagasi