johannes.ee

Head sõbrad,

kestab ettetellimine Rein Õunapuu raamatule "Lootusõpetuse lood".  Soodushind 11,- eurot kehtib kuni 15. oktoobrini.

Tellimust saab vormistada Johannes Esto Ühngu kodulehel, Tallinna kristlikus raamatukaupluses "Logos" ja Tartu Pauluse raamatupoes.

- - -

Neljapäeval, 3. oktoobril kell 19 läheb Pereraadios eetrisse saade “Tõde otsides”, saatekülaliseks katoliku preester Saksamaalt Rein Õunapuu, keda intervjueerib Ingrid Sembach-Hõbemägi. Saadet saab järelkuulata siit: http://www.pereraadio.ee/uus/index.php?option=com_content&view=article&id=1441%3Atode-otsides-2013&catid=107%3Atode-otsides&Itemid=1

11. septembril oli eetris “Külalisestuudio”, kus Elektrikarjast intervjueeris Mare Pihlak. Juttu on ka peatselt ilmuvast raamatust “Lootusõpetuse lood”. Saate saab järelkuulamiseks alla laadida:
http://www.pereraadio.ee/uus/index.php?option=com_content&view=article&id=1402%3Akuelalisestuudio-2013&catid=74%3Akuelalisestuudio&Itemid=1

“Elektrikarjase” tunniajased autorisaated on eetris kaks korda kuus ning on järelkuulatavad siit:
http://www.pereraadio.ee/uus/index.php?option=com_content&view=article&id=1725%3Aelektrikarjane&catid=21%3Aarhiiv&Itemid=1

 

- - -

 

Rein Õunapuu

Lootusõpetuse lood

Sellest raamatust leiad palju lugusid: naljakaid, kummalisi, liigutavaid, dramaatilisi, kiiksuga, ootamatu lõpuga...

 Mõned neist on juhtunud minu endaga, mõned on teistelt kuuldud, pärinevad teadusmaailmast, rahvasuust või pühadest tekstidest.

 Kuid vana hea aja kombe kohaselt - mis kahjuks tänapäeval on tasapisi hääbumas - ei räägi ma neid niisama, vaid igal lool on ka moraal, igal tavatul mõttel seos praktilise eluga, igal keerulisel olukorral võimalik lahendus.

 Ennekõike aga tahan ma anda lugejale lootust, et inimlikkusel, suuremeelsusel ja mõistlikkusel on ikka veel mõtet, tegelikult ehk rohkem kui kunagi varem. Kui julgeme ise järgida kõrgemaid väärtusi, siis võime loota, et ka teistel on kergem samamoodi käituda.

Rein Õunapuu

_ _ _

 Rein Õunapuu (s. 1957) on rooma-katoliku preester, moraaliteoloog, ajakirjanik ja tõlkija, kes tegutses Eestis aastani 1996. Selle järel elab ja töötab ta Põhja-Saksamaal Niedersachseni liidumaal.

_ _ _

 

 

---

Urmas Tamm
kirjastuse juhataja