Kirjastuse Maarjamaa raamatud
 
Paastuaja kirjad Hind: 1.50 €
Sivers, Fanny de Lisa ostukorvi
Fanny de Sieversi kirjad Pariisist Eesti sõpadele 2001. aasta märtsis räägivad paastu olemusest ja autori isiklikest kogemustest.
"Paastumine ei tähenda tingimata nälgimist. Kui nälg piinab, siis ta pühib naeratuse näolt ja takistab mõtlemist. Paastuaeg aga peab olema rõõmus aeg, tegema meie elu helgemaks, vabastama meid sellest, mis meid koormab, viima meid teistele inimestele lähemale."
Teemad: Religioon
 
Anführung zu der Estnischen Sprach Hind: 3.50 €
Stahl, Heinrich Lisa ostukorvi
Esimene katse eesti keele grammatika ja sõnaraamatu koostamiseks - Tallinnas sündinud kirikuõpetaja Heinrich Stahli sulest - ilmus aastal 1637, kuid sellest on säilinud vaid väheseid eksemplare. Käesolev faksiimileväljaanne teeb selle ajaloolise dokumendi kättesaadavaks kõigile, keda huvitab eesti keele rada läbi aegade.
Teemad: Keeleteadus
 
Eesti keele etümoloogiline teatmik Hind: 5.50 €
Raun, Alo Lisa ostukorvi
Igal sõnal on oma elulugu, mida on vaja tunda, kui tahame leida sobivat väljendit oma mõtetele. Peale selle avardab sõnade päritolu tundmine ka arusaamist eesti keele ja rahva ajaloost, mis on talletatud sõnade elulugudesse. Alo Rauna «Teatmik» annab lühiülevaate ligikaudu 5800 sõna päritolust.
Teemad: Keeleteadus, Leksika
 
Riik ja kirikud 1940-1991 Hind: 3.95 €
Salo, Vello Lisa ostukorvi
Okupatsioonivõimude võitlus kirikute vastu oli rangelt salastatud. Poole sajandi jooksul kuhjunud andmestik on praegu küll kõigile kättesaadav, kuid selle teaduslik läbitöötamine nõuab veel aastaid. Käesolev lühiülevaade pakub ajaloohuvilisele põhilist teavet kirikutevastase võitluse käigu kohta.
Teemad: Ajalugu, Religioon